Виховання — це насамперед "вбирання в себе" кожною особистістю культури рідного народу, що допомагає передачі, освоєнню і творчому використанню нині сущими поколіннями досвіду попередніх поколінь, забезпечує продовження у віках культурно-історичних традицій батьків, творить з вихованця людину цієї епохи, вводить його у сферу загальнолюдських цінностей. Як писав видатний мислитель XIX століття Й. Гійо, виховання — це мистецтво, яке добуває з глибини душі людини і пробуджує до життя все, що в ній дрімає; яке розвиває одночасно всі її сили і допомагає їй прямувати до мети, словом освічує людину. В. Сухомлинський підкреслював, що "виховання в широкому розумінні цього слова — це багатогранний процес духовного збагачення й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує". Він розумів виховання як самостійну бажану соціальну дію. Виховання в сучасному навчальному закладі має поєднувати виховання потреб нації, держави, людської цивілізації і особистості.

Стрижнем усієї системи виховання в Україні є національна ідея, яка відіграє роль об'єднавчого, консолідуючого фактора в суспільному розвиткові, спрямованого на вироблення життєвої позиції людини, становлення її як особистості, як громадянина своєї держави.

Сучасне виховання в Україні має забезпечувати прилучення молоді до світової культури й загальнолюдських цінностей. За формами й методами воно спирається на народні традиції, кращі надбання національної та світової педагогіки.

Важливе місце в роботі кафедри загальної хімії належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Особлива увага приділяється організації виховної роботи в закладах освіти у Концепції національної системи виховання. Національна система виховання є умовою цілісного формування особистості; це створена упродовж століть самим народом система поглядів, переконань, ідей, ідеалів, традицій та професійної діяльності, що має на меті формування світоглядної позиції та ціннісних орієнтацій молоді, передачу їй соціального досвіду, надбань попередніх поколінь. Науково обґрунтоване, належно організоване виховання відображає духовний поступ народу, процес збереження й збагачення його культури.

Гуманістичний характер виховання передбачає побудову всього його змісту й форм на основі глибокого розуміння вихователем природи вихованця, його індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, турботи про її гармонійний розвиток.

Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, наділена глибокою громадянською відповідальністю, здоровими інтелектуально-творчими, фізичними і духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, працьовитістю, господарською кмітливістю, підприємливістю й ініціативою.

Національно-патріотичне виховання

Для втілення цього пункту куратори разом зі студентами  брали участь у загальноуніверситетських та міських заходах, що стосуються національно-патріотичного виховання,  обговорювали питання національної свідомості  на зустрічах, круглих столах зі студентами кураторських груп.

Студенти кураторських груп ФФ-202 (куратор Анна Демид), ММ-106 (куратор Ірина Бекус) та ММ-107 (куратор  Марія Кирилів) взяли участь у благолійному ярмарку та збирали кошти для ЗСУ. Захід відбувся у рамках загальноуніверситетського.

 Студенти ФФ-202, ММ-107, ММ-106 разом з кураторами на благодійному ярмарку

(вересень 2023 року) 

Студенти ММ-108 групи разом із куратором Наталією Іванівною Гарліцькою відвідали український історичний фільм режисера Олеся Саніна  "Довбуш". В основі сюжету фільму — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. 

 Студенти ММ-108 разом з куратором Гарліцькою Наталією Іванівною  на прем'єрі стрічки "Довбуш"

(вересень 2023 року) 

Туристична екскурсія «Карпатський трамвай»

Особливим видався нам день 29 квітня – всесвітній день бажань. Куратори кафедри загальної хімії Бекус І.Р. (ММ-107), Кирилів М.В. (ММ-109), Коваль М.І. (СС-106), Демид А.Є. (ФФ-102), Польовий Д.О. разом із здобувачами вищої освіти медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів розпочали свою поїздку у всім відому місцину, перлину нашої України – Карпати.  Вони подолали кілька сотень кілометрів для того, щоб насолодитись краєвидами, красою, величчю краю, який манить до себе неповторністю.

Студенти ММ-107, ММ-109, Коваль М.І. СС-106 та ФФ-102 разом з кураторами відвідали туристичні місця Карпат 

(квітень 2023 року) 


Студенти групи ІМ 146 з куратором Бекус Іриною Романівною провели круглтй стіл на тему: «Постаті України, які увійшли в історію» (березень 2019 року)

Вивчаємо історію рідного краю (повстанська криївка)

13.10.2021 р. в день українського козацтва і день створення УПА на базі навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина” відбулось офіційне відкриття повстанської криївки. У театралізованому дійстві взяли участь студенти першої групи першого курсу стоматологічного факультету разом із куратором доц. Кравчук Л.О. Дана криївка є краплиною історії боротьби українського народу за свою незалежність. Кожна молода людина повинна берегти пам’ять про героїчне минуле. Подвиги українців тих часів, героїзм воїнів УПА є прикладом для наслідування для нашого молодого покоління. На героїзмі молодих дівчат і хлопців, які боронили і боронять українську землю виховується сучасна студентська молодь. Музей- криївка стане місцем шани полеглих героїв Української повстанської армії. 

Учасників дійства привітав ректор ТНМУ Михайло Корда, який зауважив, що  Українська повстанська армія була одна із потужних партизанських рухів світу і яскравим феноменом історії України ХХ століття. Вокальний квартет “Акорд” Тернопільської обласної філармонії виконав декілька українських повстанських пісень.  Володимир Росоловський, начальник управління з питань соціальної роботи сімейної та гендерної політики протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, продекламував поетичний твір “Скажи, бабусю, чи даремно вмирали повстанці”.

Студенти 26 групи медичного факультету разом зі своїм  куратором  доц. Кравчук Л.О.  на відкритті повстанської криївки (жовтень 2021 року)

Студенти 27 групи медичного факультету разом зі своїм  куратором  доц. Бекус І.Р.  святкують день Вишиванки (травень 2017 року)

Інтелектуально-духовне виховання

Втіленням цього пункту було відвідування драматичного театру, дитячого будинку «Малятко»,  часть у благодійній акції до Дня Св. Миколая, ознайомлення студентів 1 курсу кураторських груп з роботою університетської бібліотеки, участь у благодійній акції «Нагодуй та зігрій», участь у загальноуніверситетських та міських заходах цього спрямування.

У недільний зимовий вечір студенти СС-101, СС-102 групи разом з кураторами доц. Марією Коваль та доц. Лесею Гнатишиною відвідали музичну виставу «Ніч перед Різдвом». Неймовірна суміш містики, кохання, пристрасті і нечистої сили та безумовно майстерність акторів захопила відвідувачів театру. Відтак, у складний період воєнного часу студенти мали нагоду відчути атмосферу Різдвяного дива під мелодійний супровід українських колядок. 

Студенти СС-101, СС-102 з кураторами доц. Марією Коваль та доц. Лесею Гнатишиною у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка  (грудень 2023 року)

Студенти СС-103 з куратором Качур Оксаною Ігорівною побували на екскурсіі «Таємниці тернопільських підземель» . Студенти  досліджували макети Тернополя, дізналися  цікавинки минулого, зокрема, Старого замку. Відвідали сакральний музей Архикатедрального  собору та ознайомились з історією храму. 

Студенти СС-103 разом зі своїм  куратором  асист. Качур О.І.  на екскурсії (жовтень 2023 року)

2 листопада 2023 року Папроцька Христина, Глушкова Софія та Іжевська Оксана, які є здобувачами вищої освіти першого курсу медичного факультету (ММ-107) організували першу зустріч книжкового клубу. До зустрічі долучилися куратори груп першого курсу: доцентки кафедри загальної хімії Марія Кирилів та Ірина Бекус, студенти медичного та стоматологічного факультетів. Обговорили книгу "Буде боляче" Адама Кея, який сам проходив шлях становлення лікаря, і про всі свої злети та падіння розповідає в ній, що робить його історію ще більш актуальною для студентів медичного університету.

Учасники спілкувалися про життя лікарів, курйозні та дивакуваті ситуації під час чергування, реалії їхньої роботи та стан медицини в України зараз та Великобританії на початку ХХІ століття. Під час зустрічі студенти зігрілися теплим чаєм та приємною дружньою атмосферою.

Ми вирішили організувати такий захід, щоб медики-книголюби мали можливість познайомитися з однодумцями, поділитися враженнями від прочитаної книжки та поспілкуватися. 

Студенти ММ-107 разом зі своїм  куратором Марією Кирилів  на зустрічі книжкового клубу (листопад 2023 року)

Під керівництвом викладачів кафедри загальної хімії (доц. Григорій Загричук, доц. Леся Гнатишина, доц. Анна Демид, доц. Ірина Бекус, доц. Марія Коваль, доц. Дмитро Польовий, Оксана Качур) була сформована команда під назвою «Хімічні маги», до якої були також залучені студенти фармацевтичного факультету Прокопчук Світлана (ФФ-205), Бас Юлія (ФФ-205), Матящук Юліан (ФФ-201), Коржовська Вікторія (ФФ-303). Спільно продемонстрували ряд цікавих дослідів з хімії, якими не тільки потішили юних відвідувачів-дослідників, але і зацікавили до вибору відповідної професії.

Учасникам заходу, зокрема дітям, сподобалися такі кольорові реакції, як «Чарівний пісок» з коричневим, рожевим і блакитним шарами, «Світлофор», «Бандерівське смузі», «Бандерівський борщ для окупантів», «Фараонові змії», зміна кольору мідної монети.  Особливе захоплення школярів викликали досліди «Шпигунський лист» зі зникненням написаного та «Кольорові невидимки», коли магічно зникали та з’являлися плями.

«Чарівний пісок»

Для досліду змішали розчини різних кольорів, які містили йони Fе3+(коричневий колір), Сu2+ (голубий колір), Со2+ (рожевий колір). Потім нанесли декілька мілілітрів утвореної суміші на колонку із алюмінію оксиду. За деякий час спостерігали розділення йонів на адсорбенті, який забарвився у різні кольори: у верхній частині колонки коричневий шар, нижче – голубий і, нарешті, рожевий шар.

 «Світлофор»

Для цього досліду нам знадобився індигокармін, який застосовується як діагностичний засіб у медицині, як кислотно-основний індикатор (pH 11,6-14,0), як безпечний барвник харчових продуктів (Е132) і деяких лікарських препаратів. Отож, до синього розчину індигокарміну доливаємо калію гідроксид, який дає утворення жовтого кольору. Потім додаємо розчину глюкози до появи зеленого кольору. Це синій індігокармін окиснюється киснем повітря. Поступово зелений розчин буде ставати червоним, а потім жовтим.  Якщо жовтий розчин різко струсити, то він знову стане зеленим і т.д.

 

 «Фараонові змії»

C₁₂H₂₂CaO₁₄→11С + CO₂↑ +CaO + 11H₂O↑

Одним із найпростіших дослідів є отримання глюконатної змії – для цього достатньо піднести до полум'я таблетку кальцію глюконату, який продається в кожній аптеці. При його розкладі утворюється кальцію оксид та вуглець, які  мають більший об’єм, ніж вихідна речовина, саме тому утворюється “змія”.

 «Шпигунський лист»

Ватною паличкою, змоченою розчином кобальту хлориду злегка рожевого кольору, написали на фільтрувальному папері будь-яке слово. Підсушивши папір, піднесли його до полум’я пальника і злегка нагріли, поки текст став проявлятися у синьому кольорі. Після збризкування водою текст знову став безбарвним.

 «Бандерівське смузі»

2Al + 3I2 = 2AlI3

При змішуванні сухого порошку алюмінію з йодом реакція не проходить, оскільки оксидна плівка алюмінію гальмує цей процес. Проте додавши лише краплину води, інтенсифікується бурхлива реакція з виділенням теплоти. При цьому  йодовмісні кислоти, що утворилися, розчиняють захисну окисну плівку алюмінію, а йод, що не прореагував, нагрівається і сублімує з утворенням фіолетових парів йоду.

 «Бандерівський борщ для окупантів»

Калію перманганат KMnO4 у розчинному стані має яскраво-фіолетовий колір, що нагадує буряковий сік. Якщо у три пробірки до KMnO4 налити безбарвні розчини H2SO4,  H2O, KOH, то візуальних змін не спостерігається. При цьому створюється кисле, нейтральне та лужне середовище. Проте додавши декілька кристалів солі Na2SO3 відбувається швидке відновлення перманганат-іона (MnО4) до різних продуктів  Mn+2 (безбарвний колір),  Mn+4  (бурий колір) та Mn+6 (зелений колір).

  «Кольорові невидимки»

Багатьох також зацікавило як можна перенести пляму на тканині з одного місця в інше, всього-на-всього розпилюючи безбарвні речовини.  Для цього попередньо наносимо краплю безбарвного розчину фенолфталеїну на край клаптика тканини. Потім в протилежному кінці тканини наносимо краплю фіолетового розчину калію перманганату. Для початку розпилюємо підкислений розчин щавлевої кислоти – фіолетова пляма миттєво зникає, а потім розпилюємо безбарвний розчин калію гідроксиду, від якого проявляється пляма малинового кольору фенолфталеїну в протилежному кінці. 

Наукові пікніки (2023 рік)

Студенти ММ-109  І курсу медичного факультету з куратором Ларисою Бойко в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в'язнів (березень 2023 року) 

Викладачі  кафедри  проводили  захід "1 вересня - День знань" , який відбувався у гідропарку ”Топільче”. Для гостей свята були проведені досліди: фараонові змії, хімічна веселка, природній індикатор, розмалюй та прояви, магічний пісок.

Викладачі кафедри проводять захід "1 вересня - День знань"  (2019 рік)

Куратор Гнатишина Леся Любомирівна провела цікаву екскурсію студентам грипи ІФ 109 по місту та в підземеллях Тернопільського замку (квітень 2019 року)  

Студенти ІМ-145 групи іноземного деканату з куратором Бурмас Наталією Іванівною відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей  (квітень 2019 року)  

Студенти 27 групи медичного факультету разом зі своїм  куратором  доц. Бекус І.Р.  відвідали будинок «Малятко» (вересень 2017 року) 

Студенти 5 групи І курсу фармацевтичного факультету в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в'язнів (листопад 2017 року) 

Громадсько-правове виховання, профілактика правопорушень

Куратори разом зі студентами проводили бесіди щодо:

А) девальвації моральних та загальнолюдських цінностей в світлі зниження життєвого рівня населення спричинюють поширення кримінальних зразків поведінки, які проникають у молодіжне середовище;

Б) «Механізми реалізації людиною і громадянином своїх прав, свобод і обов’язків»;

В) «Громадянське суспільство як основа правової держави»,

брали участь у загальноуніверситетських та міських заходах цього спрямування.

26 жовтня 2021 у рамках угоди про наукову та академічну співпрацю між Тернопільським національним медичним університетом імені І.Я. Горбачевського МОЗ України та Тернопільським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України фахівці Тернопільського НДЕКЦ МВС провели ознайомчо-пізнавальну екскурсію студентам фармацевтичного факультету даного навчального закладу.

Судові експерти з різних експертних спеціальностей розповіли студентам про особливості проведення судових експертиз та експертних досліджень. Студенти фармацевтичного факультету та студенти хімічного наукового гуртка разом із кураторами доц. Гнатишиною Л.Л., доц. Демид А.Є. та асист. Мілян І.І. відвідали наступні відділи:

У відділі вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень ознайомились із порядком надходження вибухових пристроїв на дослідження та етапи проведення дослідження; 

Студенти фармацевтичного факультету на екскурсії у  відділі вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень (2022 рік) 

У відділі автотехнічних досліджень  студентів ознайомили з основними причинами скоєння дорожньо-транспортних пригод, та методами запобігання цьому. У секторі почеркознавчих досліджень продемонстрували натурну колекцію підроблених грошових знаків та документів, що супроводжують транспортні засоби.

Студенти фармацевтичного факультету на екскурсії у  відділі автотехнічних та почеркознавчих досліджень (2022 рік) 

У дактилоскопічному відділі ознайомили із комплектацією криміналістичної валізи та можливостями вилучення слідів дактилоскопічного і трасологічного походження під час огляду місць скоєння злочинів. 

Студенти фармацевтичного факультету на екскурсії у  відділі дактилоскопічних досліджень (2022 рік) 

У відділі дослідження матеріалів речовин та виробів ознайомили зі специфікою проведення досліджень матеріалів, речовин і виробів та встановлення їх загальної родової (групової) приналежності чи загального джерела їх походження.

Студенти фармацевтичного факультету на екскурсії у  відділі дослідження матеріалів  речовин та виробів (2022 рік) 

Куратори академічних груп СС 105 та СС 102 проводили бесіди із студентами, надавали допомогу у навчанні. 

Куратори Гнатишина Леся Любомирівна з групою СС-102 та  Гарліцька Наталя Іванівна з групою СС-105 (2021 рік) 

Робота з іноземними студентами

А) зміна звичного оточення;

Б) культурні особливості поведінки в Україні (у громадських місцях, транспорті);

В) нові соціальні умови і соціальні ролі (нова роль студента і пов'язані з нею функції);

Г) мовний бар'єр.

Знайомство куратора Бурмас Н.І. зі студентами кураторської 35 групи  (вересень 2017 року)

Знайомство куратора Гнатишиної Л.Л. зі студентами кураторської 35  групи (вересень 2016 року)

Естетичне виховання

Для втілення цього пункту куратори  разом зі студентами планують:

А) проведення екскурсії в культурно-історичні пам’ятки Тернопільщини;

Б) відвідування зі студентами кураторських груп драматичного театру;

В) відвідування зі студентами кураторських груп краєзнавчого музею;

Г) відвідування зі студентами кураторських груп мистецьких заходів;

Д) брати участь у загальноуніверситетських та міських заходах цього спрямування.

Студенти разом з кураторами не забувають і про "ліки для душі". Тому часто бувають у Тернопільському академічному драматичному театрі. Зокрема Бойко Лариса Анатоліївна із студентами групи ММ-109 відвідала виставу “За двома зайцями”, студенти ММ-110 групи з куратором Гарліцькою Н. І. відвідали виставу "Вуйцьо з крилами", Бекус Ірина Романівна з кураторською групою ММ-107 переглядали легку комедійну виставу «Як наші діди парубкували». 

Студенти ММ-107, ММ-109, та ММ-110 з куратором у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка (лютий-квітень 2023 року)

Не забувають наші студентии і про творчість гуртку Арт-драми Тернопільського національного медичного університету. Разом з Іриною Романівною Бекус студенти кураторської групи ММ-109 відвідали виставу Арт-драми Тернопільського національного медичного університету "Пошились в дурні". Здобувачі вищої освіти перенеслися у сиву давнину, переглядаючи комедію М.Кропивницького. 

Творчий колектив та театральний гурток "Арт-драма" ТНМУ презентував нову концертну програму до дня захисників і захисниць України. На якій були присутні куратори першого курсу медичного факультету доценти Бекус Ірина Романівна (ММ-107) та Кирилів Марія Володимирівна (ММ-108) разом із своїми групами.

Студенти ММ-107 та ММ-108 медичного факультету разом з кураторами Бекус Іриною Романівною та Кирилів Марією Володимирівною відвідали захід, присвячений Дню захисників та захисниць України (жовтень 2023 року)

Цікава подорож відбулась зі студентами 23 та 24 груп Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського разом з кураторами Кирилів Марією Володимирівною та Бекус Іриною Романівною. Учасники занурились у минуле Тернополя. Екскурсія почалась на вулиці – біля макету міста.

Студенти 24 та 25 груп медичного факультету разом з кураторами Бекус Іриною Романівною та Кирилів Марією Володимирівною відвідали Катедральний собор (лютий 2020 року)

Студенти 5 групи фармацевтичного факультету разом з куратором Демид Анною Євгенівною у Тернопільську обласну організацію національної спілки художників України (лютий 2018 року) 

Студенти 26 групи разом з куратором Кирилів Марією Володимирівною у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка (лютий 2018 року)

Студенти 28 групи разом з куратором Бойко Ларисою Анатоліївною в бібліотеці – музеї «Літературне Тернопілля» (січень 2018 року)  

Студенти 26 групи І курсу медичного факультету разом з куратором  Кирилів Марією Володимирівною  на святковому концерті (17 жовтня 2017 року)

Екологічне виховання.

Для втілення цього пункту куратори  разом зі студентами планують:

А) Проводити зі студентами кураторських груп бесіди, круглі столи, спрямовані на формування екологічної культури;

Б) брати участь у загальноуніверситетських та міських заходах цього спрямування.

Трудове виховання

Для втілення цього пункту куратори  разом зі студентами планують:

А) Залучати студентів кураторських груп до щорічних прибирань території м. Тернопіль;

Б) брати участь у загальноуніверситетських та міських заходах цього спрямування.

Моральне виховання

Благодійна діяльність, волонтерство

Зима – час чарівних свят, на які з нетерпінням очікують і діти, і дорослі. І одне з них – День святого Миколая. З його приходом кожен із нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітних мрій. Святий Миколай прославився своєю добротою і готовністю допомогти кожному, хто потребує.

В час, коли в нашій країні діти гинуть, народжуються в сховищах, втрачають батьків, прокидаються від вибухів в житлових кварталах - його допомога потрібна, як ніколи.

Тому викладачі кафедри загальної хімії доц. Марія Коваль, доц. Леся Гнатишина, доц. Анна Демид, асист. Оксана Качур з студентами кураторських груп СС-101, СС-102, СС-103, ФФ-202 з великим бажанням долучилися до загальноуніверситетської акції «Миколай про тебе не забуде» та виконали прохання двох хлопчиків віком 13 та 17 років, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. У своїх листах до святого Миколая діти просили про тепле зимове взуття, одяг та конструктор. Проте найбільше бажання хлопців ‑ зовсім не дитяче, щоб закінчилася війна і запанував переможний мир. Викладачі та студенти мали велику втіху бути причетними до створення свята для цих дітей, адже, коли ти віддаєш, то отримуєш набагато більше.

 Групи СС-101, СС-102, СС-103, ФФ-202 разом з кураторами збирають подарунки на День Святого Миколая (грудень 2023 року)

З нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни,  свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА  в нашому університеті традиційно проводиться благодійний ярмарок. Долучились до цього дійства і студенти першого курсу медичного факультету ММ-101 разом з куратором Іриною Романівною Бекус. 

 Група ММ-101 разом з куратором Іриною Романівною Бекус на благодійному ярмарку (жовтень 2021 року)

Викладачі кафедри загальної хімії в черговий раз відвідали Будинок Милосердя святої Вероніки (с. Петрики). На зібрані кошти були закуплені необхідні ліки та продукти. 

Викладачі кафедри  відвідали Будинок Милосердя святої Вероніки (серпень 2021 року)

Напередодні свята святого Миколая кураторами кафедри загальної хімії були зібрані кошти та закуплені гостинці для Будинку Милосердя святої Вероніки. Молочні продукти, риба та фрукти стали приємною несподіванкою для літніх людей. Бабусі, які проживають у будинку, є одинокими людьми тому дуже тепло вітали гостей. Сестри – монахині розповідали відповідальним за виховну роботу на кафедрі викладачам  про маленьку церкву створену на території Дому Милосердя. 

Куратори кафедри відвідали  відвідали Будинок Милосердя святої Вероніки (вересень 2020 року)

Викладачі  кафедри  напередодні дня Святого Миколая Чудотворця відвідали центр соціально-психологічної реабілітації для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. В умовах карантину спілкування з дітьми було обмеженим, проте  відповідальна за виховну роботу на кафедрі загальної хімії Мілян Іванна Іванівна  обговорила основні проблеми та напрям подальшої співпраці з наставниками центру. 

Викладачі кафедри відвідали  центр соціально-психологічної реабілітації для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки (лютий 2021 року)

Студенти 5 групи разом з куратором Демид Анною Євгенівною. Доброчинний ярмарок (жовтень 2019 року)

Студенти 27 групи разом з куратором Кравчук Ларисою Олександрівною. Доброчинна акція на підтримку дітей з обмеженими фізичними                         можливостями. Тернопільський обласний навчальний-реабілітаційний центр (жовтень 2017 року) 

Викладачі кафедри  загальної хімії зі студентами кураторських груп на благодійному ярмарку (жовтень 2016 року)

 Соціальний захист, відвідування гуртожитків

Фізичне виховання та спорт

Здоровий спосіб життя

Студенти групи ФФ 205 ведуть активний спосіб життя (лютий 2019 року)  

Студенти 27 групи II курсу медичного факультету на зустрічі з  куратором  доц. Бекус Іриною Романівною (лютий 2018 року)