робота кураторів 2017-2018

Студенти 27 групи з куратором Кравчук Ларисою Олександрівною відвідали захід приурочений 204- річниці з дня народження великого Кобзаря, який відбувся в актовій залі Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського. Мета заходу: надихнути молодь цікавитися творчістю Тараса Шевченка, залучити якомога більше молодих людей до вивчення творчості відомого письменника. Виступаючі, студенти та викладачі читали вірші Тараса Шевченка.

Студенти 27 групи І курсу медичного факультету на зустрічі з куратором доц. Кравчук Ларисою Олександрівною (березень 2018 року)

Студенти 27 групи відвідали літературно-мистецький захід, присвячений лемківській культурі й традиціям, який відбувся в читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Мета заходу: ознайомлення з культурою лемківщини. Гостями бібліотеки була голова світської федерації українських лемківських об’єднань, національної спілки краєзнавців України Ярослава Галик. Вихідці з Лемківщини, залишаючись носіями лемківських звичаїв, культури та побутових традицій, є активними учасниками громадського життя області.

Студенти 27 групи І курсу медичного факультету на зустрічі з куратором доц. Кравчук Ларисою Олександрівною (березень 2018 року)

А на порозі вже зима…

Кожна пора року чимось цікава і заворожує по-своєму. Але найчарівнішою є зима. Адже дерева, вкриті білою ковдрою, стоять, оберігаючи чарівний спокій парків та вулиць. Їх краса неймовірно подобається усім – і дорослим, і малим. Не пройшла стороною ця казкова пора і попри наших студентів. Ми усі з нетерпінням чекаємо зиму, хоч і холодну, проте завжди веселу.

Студенти 27 групи II курсу медичного факультету на зустрічі з куратором доц. Бекус Іриною Романівною (лютий 2018 року)

Для ознайомлення із художнім мистецтвом студенти 5 групи І курсу фармацевтичного факультету разом із куратором Демид Анною Євгенівною відвідали Тернопільську обласну організацію національної спілки художників України. Студенти ознайомились з експозиціями, поспілкувались з митцями.

Студенти 5 групи фармацевтичного факультету разом з куратором Демид Анною Євгенівною у Тернопільську обласну організацію національної спілки художників України (лютий 2018 року)

Для ознайомлення із театральним мистецтвом студенти 26 групи І курсу медичного факультету разом із куратором Кирилів Марією Володимирівною відвідали виставу “Сорочинський ярмарок” у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Театральне мистецтво оголошується основним і чи не єдиним фактором морального, естетичного, громадянського виховання особистості. Мистецтво в певному сенсі і за певних умов сприяє вирішенню виникаючих протиріч в процесі розвитку творчої особистості, знімає дисгармонію, створює певний художній фон. Естетична гра, розвага непомітно переводять багатство морального змісту мистецтва в особистісне надбання. Формується цілісне ставлення людини до світу, накладається відбиток на всі сторони його життя і діяльності, на відносини, розуміння мети і сенсу життя. Театр загострює розум, морально облагороджує почуття, розширює кругозір. «Сорочинський ярмарок» – це музична комедія у якій представлені багатства українського народного промислу, широта української душі та народної мудрості, український колоритний гумор. Глядачі за лічені секунди поринули у це галасливе й колоритне дійство та слідкували за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем. Студенти із задоволенням провели час та виявили бажання відвідати ще кілька театральних вистав.

Студенти 26 групи разом з куратором Кирилів Марією Володимирівною у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка (лютий 2018 року)

24.01.18. Студенти 28 групи медичного факультету разом з куратором Бойко Ларисою Анатоліївною відвідали бібліотеку – музей «Літературне Тернопілля». Студенти з цікавістю слухали розповіді екскурсовода – наукового працівника музею, фахівця своєї справи. Студентів ознайомили із історією розвитку науки, меценатства, релігієзнавства та педагогіки на Західній Україні. Ознайомили із працями письменників нашого краю.

Студенти 28 групи разом з куратором Бойко Ларисою Анатоліївною в бібліотеці – музеї «Літературне Тернопілля»(січень 2018 року)

Студенти 27 групи разом з куратором Кравчук Ларисою Олександрівною активно долучилися до доброчинної акції,спрямованої на підтримку дітей з обмеженими фізичними можливостями,відвідавши Тернопільський обласний навчальний-реабілітаційний центр. Українські та іноземні студенти різних курсів та факультетів внесли свій посильний вклад в допомогу дітям даного закладу. Було придбано деяке медичне обладнання. Діти раділивідвідинам студентів-медиків, які частували солодощами. Їх оченята випромінювали вдячність і бажання нових зустрічей.

Студенти 27 групи разом з куратором Кравчук Ларисою Олександрівною. Доброчинна акція на підтримку дітей з обмеженими фізичними можливостями. Тернопільський обласний навчальний-реабілітаційний центр (жовтень 2017 року)

Куратори кафедри постійно проводять зустрічі - бесіди зі студентами кураторських груп. Відбувається постійний збір інформації про склад групи, записи, потреби, захоплення студентів тощо. Зокрема, у присутності куратора Бурмас Наталії Іванівни відбулися вибори старости 35 групи медичного факультету. На відкритому голосуванні обрали – Юлію Совіньяк. Проведено бесіду на тему: «Про організацію співпраці куратора і групи».

Знайомство куратора Бурмас Н.І. зі студентами кураторської 35 групи

(вересень 2017 року)

Знайомство куратора Гнатишиної Л.Л. зі студентами кураторської 35 групи

(вересень 2016 року)

З нагоди Дня захисника України, який відзначають у світлий день Покрови Пресвятої Богородиці, в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 17 жовтня 2017 року відбулася святкова концертна програма «Я повернуся весною». Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва. Традиція шанувати Богородицю, як покровительку українського війська, прийшла ще від руських князів до козацтва. Це Свято було одним з найголовніших свят і для запорізьких козаків. У знак особливої поваги та подяки до наших воїнів, тих хто боронив та звільняв наші землі, а також тих, хто і сьогодні перебуває на передовій, студенти 26 групи І курсу медичного факультету разом з куратором Кирилів Марією Володимирівною відвідали святковий концерт.

Студенти 26 групи І курсу медичного факультету разом з куратором

Кирилів Марією Володимирівною на святковому концерті (17 жовтня 2017 року)

Студенти з особливою цікавістю поспілкувалися із асистентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології Миколою Винничуком, (капітан медичної служби, виконує обов’язки начальника медичної служби артилерійської групи «Луганськ», начальник медичного пункту 1 артилерійського дивізіону 44 окремої артилерійської бригади), який продовжує виконувати свою місію у Збройних силах України. Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з живим.

Зустріч студентів 26 групи І курсу медичного факультету

із асистентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології

Миколою Винничуком (17 жовтня 2017 року)

Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів найбільший в Україні музей політичних в'язнів. Його відкрито і освячено 14 жовтня 1996 р. Не можуть не вражати експозиції музею макет концтаборів, одяг та предмети побуту політв'язнів. А приміщення карцерів та камера смертників справляють шокуючі враження. Студенти – фармацевти 5 групи (куратор доцент Демид А.Є.) та медики 27 групи 1 курсу (куратор Кравчук Л.О.) з цікавістю та хвилюванням слухали розповіді екскурсовода – наукового працівника музею, який з глибоким знанням своєї справи, болем та тривогою розповідав молодим людям про найболючіші сторінки української історії, які міцно закарбувалися у стінах музею, з шаною та гордістю розказував про тих людей, героїв нашої нації, які творили історію незалежної України та своїм життям пожертвували заради її світлого майбутнього.

Студенти 27 групи І курсу медичного факультету в

Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в'язнів (листопад 2017 року)

Студенти 5 групи І курсу фармацевтичного факультету в Тернопільському історико-меморіальному

музеї політичних в'язнів (листопад 2017 року)

Одягнімо, друже, вишиванки

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій.

Історія вишиванки своїм корінням сягає далекого минулого. Історики та археологи засвідчують появу мистецтва вишивання ще у VI ст. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції і відзначається щороку в третій четвер травня. Вишиванка ще й ознака приналежності до свідомої спільноти, яка усупереч всьому пробиває собі шлях і утримує ідентичність України. На цьому тлі поява у багатьох українських містах і селах сотень людей у вишиванках у святкові дні виглядає як справжній сплеск патріотизму, як пошанування Дня Незалежності держави. Не менш важливо і те, що носити вишиванки стає усе більш модною тенденцією і перетворюється на модний бренд України у світі. Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була оберегом, символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбанні українського народу протягом століть, символом гармонії у шлюбі. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з акуратно вишитими сорочками для господаря та господині – вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою - мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.

Студенти 27 групи медичного факультету разом зі своїм куратором доц. Бекус І.Р. святкують день Вишиванки (травень 2017 року)

Носіть вишиванки, будьте українцями не тільки тілом, але й душею та посміхайтесь, адже нічого так не прикрашає вишиту сорочку, як позитивна людина

Студенти 27 групи медичного факультету разом зі своїм куратором доц. Бекус І.Р. відвідали будинок «Малятко».

Студенти 27 групи медичного факультету разом зі своїм куратором доц. Бекус І.Р. відвідали будинок «Малятко» (вересень 2017 року)

Благодійність є досить популярною в наші дні. Люди стали більш відкритими і добрими. Саме такими і є студенти нашого закладу. З метою зібрати кошти для студентки ТДМУ Соломії Дуди, 18 жовтня в усіх корпусах Тернопільського державного медичного університету імені І. Горбачевського відбувся благодійний ярмарок.

Викладачі кафедри загальної хімії зі студентами кураторських груп

на благодійному ярмарку (жовтень 2016 року)